Petr Rokůsek – klávesové nástroje

Narodil jsem se 3.9. 1964 v Karlových Varech. Vyjma trápení učitelek v LŠU první kapela ve 13 letech. Složení kapely kytara (já), klarinet (Milan Krajíc), Housle (Kurt Unger),Trubka (Standa Mára). Délka účinkování – jedna zkouška cca 10 minut v kočárkárně odkud nás vyhodil z nepochopitelných důvodů táta, který byl rychlejší než sousedi. Druhá kapela v 15-ti letech kde jsem hrál na piáno. To jsme si i zahráli na školní besídce. V půlce vystoupení nás vypnuli,protože “Cesta do pekla“ od AC/DC nebyla dost angažovaná. Byla zde též drobná peripetie s policií, která hledala bicí, co jsme si s Milanem Krajícem půjčili v hudební škole, kde jsme „studovali“ hru na naše oblíbené nástroje.

 

Na střední škole to byla taneční kapela. Složení tři saxofony, bicí, basa a klávesy. Saxy hráli jak o život, byla to hotová smršť rokenrolů. Super muzika i lidičky. Jen se nám nesměli namazat chlapci od saxů. Občas se jim to povedlo a pak ty trojhlasy…. Takže jsme občas dohrávali jen v rytmice.

 

Vysoká škola – taneční orchestr "Alfa" v Brně. Složení dvě zpěvačky, dvě kytary, dva saxy, trubka, baskytara, klávesy, bicí. S menší hudební pauzou následoval taneční orchestr "Triumf II" z Chodova. Složení - dvě zpěvačky, sax a dvě trubky, basa, bicí a klávesy.

 

Odtud už jen kapely s Martinem Čarným a Petrem Egerem. tanečňák "Akcent", dále pak "Charon" (s touto kapelou jsem absolvoval pouze jedno vystoupení a to rovnou v televizi na Nově). Nyní "Martin Čarný Band".

 

V současné době hraji na klávesy KORG KRONOS LS a NORD ELECTRO 3 a  používám zvukové moduly ACCESS VIRUS TI, Roland XV 5050 a E-MU Proteus 2000.

 

0-v
1-v
2-v