František Köhler – basová kytara

Narodil jsem se 12.11.1963 v Ostrově.V 16ti letech patřily k mým prvním hudebním vzorům kapely Deep Purple, Black Sabbath, Sweet, Kiss, ad. V této době jsem zakoupil svou první baskytaru Jolana Iris bass. V 17ti jsem se dostal do své první kapely "Bahno" ve složení Vojta Milko bicí, Petr Němec kytara, Jiří Houška kytara a Štěpán Borik zpěv, hrající styl právě mých vzorů.

V r.1984 jsem začal hrát a koncertovat s kapelou "Monopol",ze které postupně vznikla tvrdší metalová parta s názvem "Raga",kde jsem hrál společně s kytaristy Jirkou Studeným a Dalimilem(Lomaxem) Dolejším, bubeníkem Vojtou Milkem a zpěváky Mírou Moravcem a „Muffem“ Pepou Křivánkem. Odtud následovala cesta do metalove partičky "Ex-Archa" ve které jsem hrál společně s Lomaxem, Jirkou Houškou, zpěvákem Mírou Hrčkou a bubeníkem Jirkou Kučerou.

 

V r.1991 prišlo první angažmá od Luboše „Kuby“ Totha ve skupině "Boron",kde jsem zůstal pouze do konce téhož roku, protože přišla nabídka od tehdy již velmi známé skupiny "Coda". S kapelou Coda jsem hrál ve své dosavadní hudební kariéře nejdéle. Působil jsem zde společne s lídrem kapely Martinem Uxou a ostatními muzikanty,jako např. Karel Hrabák, Vojta Milko, Karel Idlbek, Vlasta Slíž, Aleš Tlustý, Stanley Paur a konečně zpěvak Honza Haško a to až do r. 2003.Od r.2004 hraji s kapelou "Martin Čarný Band" a občas nárazově koncertuji se skupinou "Boron".

 

V současnosti používám basovou aparaturu i basovou kytaru zn.Warwick.

 

0-v
1-v
2-v